piektdiena, 2012. gada 5. oktobris

Soma no safilcēta džempera


Vai jums kādreiz ir gadījies ielikt veļas mašīnā lielu džemperi, bet izņemt ārā tādu, kas nederētu par trīsgadīgam bērnam? Džemperis sabojāts, bet- materiāls kādam jaunam rokdarbam iegūts! Protams, vecos un apnikušos vilnas džemperus var likt veļas mašīnā un safilcēt ar nolūku. Tikai džemperim ir jābūt ar vismaz 60 procentiem  vilnas sastāvā un ūdens temperatūra nedrīkstētu būt zemāka par kādiem 60 grādiem. 

Šoreiz manās rokās nonāca skaists un raibs, ļoti stipri safilcēts džemperis. 


Izdomāju, ka taisīšu somu no džempera ķermeņa daļas, neko daudz nemainot un nešujot.

Zem padusēm priekšpusē nogriezu taisnu griezumu, bet mugurpusē izgriezu iecerēto formu, lai veidojas somas aizdares pārliktnītis. Ar šujmašīnu nošuvu apakšmalu. 

Somas mugurpuse

Somas priekšpuse

Piemeklēju atbilstoša lieluma bērnu trikotāžas krekliņu un izgriezu oderi tieši tādā formā, kā somas virspuse. Ievietoju to somā un sašuvu kopā. 


Ne pamatdetaļu, ne trikotāžas oderes maliņas nav apstrādātas, jo ne viens, ne otrs audums neirst! 

Piemeklēju rokturus, kas kādreiz kalpoja kādai somai un ar rokām tos piešuvu, izmantojot nelielas filcētā auduma detaļas. 


Somas aizdarei izmantoju kažoku aizdares detaļu, kas nopērkama jebkurā audumu veikalā. Klāt kādu rotājumu, atstarotāju, visu, ko vēlaties un soma gatava! Nesteidzieties izmest šķietami sabojātu apģērba gabalu- varbūt no tā var uzmeistarot ko interesantu! 
3 komentāri: